Biciklist u Podravini napuhao 4.07 promila

Datum objave: 04.05.2026   Broj čitanja: 742
Izdan mu je obavezni prekršajni nalog i izrečena novčana kazna u iznosu od 120 eura.
Biciklist u Podravini napuhao 4.07 promila

U Velikom Polju su policijski službenici jučer oko 12:40 zaustavili 65-godišnjeg biciklista kojem je izmjerena koncentracija alkohola od čak 4.07 g/kg. Muškarac je privukao pažnju policije jer je krivudao cestom, javlja je virovitičko-podravska policija.

Nakon što je alkotestiranjem utvrđena visoka koncentracija alkohola u organizmu, 65-godišnjak je odmah isključen iz prometa. Zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, izdan mu je obavezni prekršajni nalog i izrečena novčana kazna u iznosu od 120 eura.

Policija naglašava kako je upravljanje biciklom s ovako visokom koncentracijom alkohola iznimno opasno. Alkohol bitno narušava ravnotežu i brzinu reakcije, čime biciklist izravno ugrožava vlastiti život i sigurnost ostalih sudionika u prometu. Stoga su uputili apel svim vozačima i biciklistima da ne sudjeluju u prometu ako su konzumirali alkohol.

FOTO: Ilustracija

Vaše ime
Komentar
 
Hvala na komentaru.
Vaš komentar će biti pregledan od strane administratora.
    Sva prava pridržana  ©  GRUDE.COM  2006-2026
    Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

    Dizajn i programiranje: AVE-STUDIO