General Jadran Topić ovih je dana gostovao u podcastu „Svjedok“, urednika i voditelja Ilije Ile Vrljića.
Jedan od zanimljivijih podcasta u posljednje vrijeme prisjetio se povijesnih vremena stvaranja slobodne Hrvatske, utemeljenja Herceg Bosne i povratka hrvatskih vrijednosti u Mostar i Hercegovinu.
Poseban dio razgovora bio je posvećen obnovi HŠK Zrinjski Mostar, kluba koji je desetljećima bio zabranjen, a početkom devedesetih ponovno vraćen hrvatskom narodu.
General Jadran Topić Ćela u podcastu je govorio o dramatičnim danima obnove Zrinjskog, od političkih odluka i borbe za stadion do prvih treninga i povijesne skupštine u Međugorju.
„Vraćate se ti i Pero 10. travnja iz Gruda i preko Motorole si ti mene dobio i pitaš me gdje sam, a ja velim: ‘Evo me u upravi Veleža’, a ti meni kažeš: ‘Nije to više uprava Veleža, to je sada uprava Zrinjskog’“, prisjetio se Ilija Vrljić.
Topić je potom opisao kako je već tada imao plan za povratak Zrinjskog.
„Jedna grupa tražila je da se stadion dodijeli Veležu i, kako bih ih preduhitrio, sazvao sam gradski odbor jer smo imali Zrinjski. Sutradan dolazi novinar Ćubi i pita me hoće li pisati o tome, a ja kažem: ‘Piši’. Kada je oslobođen Mostar i kada su završene Lipanjske zore, stvorili su se uvjeti. Pokojni Josip Muselimović otvorio je skupštinu u Međugorju i rekao: ‘Zrinjski trenira, prvi trening u Širokom, vratili smo Zrinjski’“, ispričao je Topić.
Donosimo cijelu emisiju:
Podcast „Svjedok“ tako je donio jedno snažno svjedočanstvo o vremenu stvaranja hrvatskih institucija u BiH i povratku jednog od najvažnijih simbola bosanskohercegovačkih Hrvata.
Grude.com
TAGOVI: |
| Vaše ime | |
| Komentar | |