Bugarska je pobjednica jubilarnog 70. Eurosonga održanog u Beču, dok je Hrvatska s pjesmom „Andromeda“ i sastavom Lelek završila na 15. mjestu sa 124 boda. Finale su obilježili tehnički problemi, višesatno glasanje, zvižduci, konfuzija i nastupi koji su kod dijela publike izazvali više čuđenja nego oduševljenja.
U moru pretjerivanja, buke i pokušaja šokiranja publike, Lelek je za normalni svijet bio jedna od rijetkih svijetlih točaka večeri. Hrvatske predstavnice odradile su energičan i vizualno dojmljiv nastup, a publika ih je nagradila velikim pljeskom i ovacijama.
I dok je Bugarska na kraju slavila pobjedu, mnogi gledatelji na društvenim mrežama komentirali su kako je ovogodišnji Eurosong bilo bolje – prespavati.
| Vaše ime | |
| Komentar | |