„Deveta generacija maturanata Gimnazije Grude, današnje Srednje škole Antuna Branka Šimića u Grudama, u zasluženoj je mirovini“, rekao je netko od sugovornika, nekadašnjih maturanata, a jučerašnjih slavljenika na obilježavanju 50 godina mature.
Svoje srednjoškolsko razdoblje završili su davne 1976. godine. Bilo ih je 35, a zanimljivo je da je isti broj učenika koji je upisao gimnaziju uspješno došao i do mature.
Danas njih šestero više nije s nama. To su Borislav Šimunović, Srećko Glavaš, Ljubo Vlašić, Gojko Katura, Frano Prlić i Branko Jakovljević.
Od profesora, među živima su Zora Bandić, Stjepan Glavaš i Slavo Mikulić, a maturanti devete generacije, uz svoje pokojne kolege, sjetili su se i svojih pokojnih profesora: razrednika Mate Vlašića, zatim Srećka Vlašića, Marije Vlašić, Vlade Brnadića, Frane Grizelja, Viktora Marića, Zvonka Brnadića i Bore Marića.
Iako su u zasluženoj mirovini, ovi doktori, profesori, znanstvenici i brojni drugi uspješni ljudi ne miruju. Oni su, kako bi se reklo, „stara škola“, svjesni da se u zdravom tijelu krije i zdrav duh. Zato je i danas ova fantastična generacija Šimićevih gimnazijalaca itekako aktivna, vrijedna i puna životne energije.
Prvo su otišli na svetu misu u crkvu svete Kate u Grudama, gdje ih je dočekao župnik fra Stanko Pavlović, molili su zajednički za sve njih i za njihove pokojne kolege, a zatim su otišli u Srednju školu A. B. Šimić gdje su oživjeli sjećanja. A onda, proslava je trajala do dugo u noć u restoranu Kod Barića.
Želimo ih ovakve vidjeti i za deset godina.
Grude.com
| Vaše ime | |
| Komentar | |